Kiedy Magda obchodzi imieniny?

Magda obchodzi imieniny
10 kwietnia
13 maja
 25 maja
27 maja
29 maja
1 czerwca
22 lipca
27 lipca
22 sierpnia
13 października

Magdalena obchodzi imieniny 10 kwietnia, 13 maja, 25 maja, 27 maja, 29 maja, 1 czerwca, 22 lipca, 27 lipca, 17 sierpnia, 22 sierpnia oraz 13 października. W imieniny Magdaleny imieniny zwykle obchodzą także Magdy (Magda – jako imię niezdrobniałe).

Pochodzenie imienia Magdalena

Magdalena to imię pochodzenia hebrajskiego, bezpośrednio pochodzi od przydomka Marii Magdaleny. Oznacza mieszkankę Magdali – wioski nad jeziorem Genezaret, z której pochodziła słynna święta. 

Znaczenie imienia Magdalena

Magdalena radzi sobie w życiu i potrafi wyjść z ciężkich sytuacji, chyba że zawładną nią mocne emocje – wtedy często traci kontrolę. Łatwo nawiązuje relacje z innymi, w towarzystwie jest pogodna i wygadana, nawet jeśli wewnątrz czuje się inaczej. Lubi nowe doświadczenia i mierzenie się z wyzwaniami. Nie znosi nudy, cały czas szuka nowego zajęcia, na które warto poświęcić czas. Często dominuje w grupie, nie lubiąc kiedy coś idzie nie po jej myśli lub kiedy nie podąża się za jej planem. Jest bardzo przywiązana do swoich bliskich i to w ich towarzystwie czuje się najszczęśliwsza.

Sławne osoby z imieniem Magdalena

Święte o imieniu Magdalena:

Poza świętą Marią Magdaleną, imię to posiadały liczne koreańskie męczennice, które w XIX wieku straciły życie wskutek prześladowań chrześcijan w Korei.

Władczynie o imieniu Magdalena:

Magdalena Brandenburska (1582-1616), księżniczka brandenburska 

Magdalena Wittelsbach (1587-1628), księżniczka bawarska

Magdalena Opolska (1464-1501), Piastówna, księżna raciborska

Magdalena Bernadotte (1982- ), księżniczka Szwecji, księżna Hälsinglandu i Gästriklandu

Inne osoby o imieniu Magdalena:

Magdalena Różczka (1978- ), polska aktorka

Magdalena Mazur (1976- ), polska aktorka, modelka

Magdalena Mołek (1976- ), polska dziennikarka

Magdalena Cielecka (1972- ), polska aktorka

Magda Gessler (1953- ), polska restauratorka

Magdalena Jaworska-Przychoda (1961-1994), Miss Polonia 1984

Magdalena Lamparska (1988- ), polska aktorka 

Kto jest patronem Magdaleny

Patronem Magdaleny jest MariaMagdalena. Należała ona do grupy uczniów Jezusa Chrystusa, jako jedna z niewielu kobiet. Jest czasem uznawana za równą apostołom. Podążała za Jego naukami od momentu, gdy wygnał z niej siedem demonów. W “Biblii” wspomniana jest dwunastokrotnie. Jej wyjątkowość podkreśla fakt, że jako pierwsza spotkała zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa, tuż po tym jak zawiadomiła apostołów, że grób Mesjasza jest pusty.

Jaka jest osoba z imieniem Magdalena

Magdalenę łatwo polubić. Prawie zawsze chętnie otwiera się przed innymi i potrafi z nimi rozmawiać. Czasem trudno jej słuchać, bo lubi mówić o samej sobie. W głębi duszy nie jest jednak egoistką, jest wrażliwa na cierpienie innych i altruistycznie podchodzi do życia. Zdarza się, że empatia nie pozwala jej normalnie funkcjonować, bo trudno jej pogodzić się z tym, co przeżywają jej znajomi. Bywa mocno impulsywna, tak że zdarza się, że z potężnej determinacji pozostaje jej słomiany zapał. Dlatego też najlepiej sprawdza się w pracach, które pozwalają na elastyczne podejście do wykonywanych zadań – sztywno narzucone normy, dopięte na ostatni guzik harmonogramy i brak swobody to nie warunki dla Magdaleny. Lubi konkurencję, ale zdrową, bez przepychanek i negatywnej atmosfery. Z tego powodu bywa świetna w sportach, szczególnie zespołowych gdzie pełni funkcję lidera drużyny. Jest osobą inteligentną, ale przez brak determinacji, raczej nie zdobywa ogromnej wiedzy. Przy swoim ciepłym usposobieniu, Magdalena to także świetny materiał na przyjaciółkę.

Leave a Comment