Kiedy Adrianna obchodzi imieniny?

Adrianna obchodzi imieniny
18 września
1 października
1 listopada

KIEDY TO IMIĘ MA IMIENINY?

Jej wspomnienie, czyli imieniny obchodzone są w dniach: 18 września i 1 listopada (katolicy); 18 września /1 października (prawosławni)

POCHODZENIE IMIENIA

Imię Adrianna wywodzi się z j. łacińskiego. Uważane jest ono za żeński odpowiednik imienia Adrian. Niektóre osoby uważają, że jest to całkowicie inna wersja Ariadna, która ma własne korzenie w języku greckim. 

ZNACZENIE IMIENIA

W dosłownym tłumaczenie znaczenia imiennie, imię Adrianna rozumie się i rozpatruje je na podstawie połączonych ze sobą dwóch członów wyrazowych, tzn.: ‘’ari’’ (pl.: naj) razem z “adne”(pl: czysta). Interpretuję się to jako święta, szlachetna, nieskazitelna.

WNIOSEK:
To dlatego, Adrianna jest dość skromną i nie wywyższają się duszą. To kobieta, od której czuć mnóstwo ciepła oraz miłości i mądrości. Oczywiście pozytywnych odczuć jej osoby, idących razem w parze z jej pokojowego nastawienia do ludzi i całego świata

KTO JEST PATRONEM?

Święta Ariadna, znana i czczona (wysławiana w modlitwach) też jako: Ariana lub Arianna, inaczej: Maria, cs. Muczenica Ariadna. Postać ta przedstawiania jako męczennica chrześcijańska za czasów panowania Hadriana albo Antonina Piusa. Została ustanowiona patronką Kościoła katolickiego, a także prawosławnego, jest m.in. szczególnie wysławiana przez członków Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego oraz Syryjskiego Kościoła Ortodoksyjne. Święta żyła w II wieku w mieście Prymnessos. Miejsce jej urodzenia to: Frygia i w tym samym mieście około: 130 n.e., poniosła męczeńską śmierć.

SŁAWNE OSOBISTOŚCI Z TYM IMIENIEM, JAKIE ONE SĄ?

Znani, sławni imiennicy, są to:

 • Adriana Asti: włoska aktorka
 • Adrienne Rich: amerykańska poetka
 • Adrianna Rusowicz: polska piosenkarka
 • Adriana Barraza: meksykańska aktorka
 • Adrienne Clarkson: kanadyjska polityk
 • Adriana Sage: meksykańska aktorka i modelka
 • Adrianna Biedrzyńska: polska aktorka
 • Adriana Dadci: polska judoczka
 • Adrienne Lecouvreur: francuska aktorka
 • Adriana Lima: brazylijska modelka
 • Adriana Niecko: polska dziennikarka


JAKA JEST OSOBA Z TYM IMIENIEM?

Adrianna prywatnie, jaka ona jest?

 1. Jako życiowy partner:

  a) Kobieca dusza obdarzona tym imieniem na chrzcie świętym jest niezwykłą osobowością. Nie jest ona obojętną na problemy innych ludzi, i to nawet całkowicie obcych jej osób. Przy każdej nadającej się możliwej okazji, Adrianna korzysta z chwili, aby oddać maksimum samej siebie drugiemu człowiekowi. Jednak niestety, w domu lubi porządzić, niczym szef rodziny. W takich sytuacjach uważa członków swojej rodziny za podwładnych.
  Ukochanemu mężczyźnie potrafi wybaczać wiele razy błędy, jednak kiedy nie widzi szansy na poprawę, wówczas nie daje już następnej szansy. Umie taktownie odejść, gdy jest nieszczęśliwa w związku lub małżeństwie. Umie po cichu, a także taktownie odejść, gdy jest nieszczęśliwa w związku lub małżeństwie. Gromadzi majątek materialny, który będzie dla niej pewnym zabezpieczeniem na przyszłość oraz tzw. ‘’stare lata’’.


  Jednak, jak to w życiu bywa, jest coś za coś, prawda?

  b) Zawsze we wszystkim chce być najlepsza. Ma wygórowane, inaczej wysoko wyprofilowane wymagania wobec tego ‘’jedynego faceta’’. Przede wszystkim starannie wybrany przez nią adorator, musi spełnić wszystkie postawione przed nim wyśrubowane osobiste wytyczne. Bez żadnych kompromisów oraz taryfy ulgowej, czy też przymknięcia oczu na jakieś niedociągnięcia u (i ze strony) partnera.

  c) Jednak, jeśli już się zakocha to bardzo i na pełen etat ─ można powiedzieć: ‘’kocha na zabój’’. Nigdy nie zdradzi. Dzieciom wpaja miłość oraz tradycyjne wartości.
 2. Jako pracownik:
  Adrianna na polu osobistym czy to zawodowym, przeważnie osiąga spore sukcesy. Cechuje się wyjątkową dojrzałością w każdym wieku, również od najmłodszych lat życia. Niechętnie korzysta, czyli ma dystans do szaleństw w młodości. Kobieta nosząca na co dzień to imię identyfikuje się ściśle z epoką renesansu. Uwielbia stawiać na samorozwój. Zazwyczaj osoba taka doskonali się z tylko w jednej dziedzinie, by być wybitnym oraz cenionym fachowcem. Praca daje jej pieniądze i dużą popularność. Lubi być dostrzegana i zauważalna przez ludzi ─ wybijać się z tłumu osób. Wygląda na dziewczynę nieśmiałą, jednak to tylko niewinne i zgubne pozory.
 3. Jako przyjaciel:
  Adrianna jest dość skromną i nie wywyższają się duszą. To kobieta, od której czuć mnóstwo ciepła oraz miłości i mądrości. Oczywiście pozytywnych odczuć jej osoby, idących razem w parze z jej pokojowego nastawienia do ludzi i całego świata.

  Kobiety, na ramionach których spoczywa to imię, zbytnio nie wywyższają się one wśród swoich krewnych i znajomych. Natomiast osoby szczególnie bliskie sercu takiej kobiety, mogą w każdej chwili na nią liczyć, na jej radę oraz bezinteresownie oferowaną pomoc.

  Przeważnie Adrianna kieruje się emocjami, jej zdaniem, nie ma złych ludzi na ziemi. Wewnętrzny optymizm oraz altruizm sprawia, że każda kobieta o takim imieniu ─ nigdy nie jest samotna w swoich osobistych doznaniach.

ODPOWIEDNIKI IMIENIA ADRIANNA STOSOWANE W INNYCH JĘZYKACH, SĄ TO:

wł. (po włosku): Adriana;

niem.(po niemiecku): – Adriana, Adrienne;

łac.(po łacinie): Hadriana;

chorw. (po chorwacku: Jadranka.